Doba sice není komfortní, ale může v sobě ukrývat mnoho příležitostí ke změně. Možná si uvědomime, v jakých žijeme zajetých kolejích. Jakým vlivům slepě podléháme.  Kde končí zodpovědnost lékaře za naše zdraví a kde začíná naše. Jak dělat věci jinak. Nebrat jen to, co je nabízeno. Žít v souladu se svými potřebami. Objevit svůj vlastní kompas. Tato cesta z hlavy do srdce se už nedá zapomenout.

Prof. Dr. Béchamp, současník Luis Pasteura  nejen tvrdil, ale i dokázal, že nemoc zvenčí přijde jen tehdy, když se v těle změní to, čemu říkal „terén“ . Říkal, že změna terénu vlastně jakoby „pozve“ infekci, nemoc, zvenčí. Abychom zabránili nemocem, je podle Béchampa zapotřebí všímat si především rovnováhy „terénu“ uvnitř těla a nezaměřovat se na to, co poletuje vzduchem. Na sklonku života se k tomu přiklonil i Luis Pasteur – otec mikrobiální teorie nemoci a objevitel vakcíny proti sněti slezinné a vzteklině. Luis Pasteur se k tomu přiklonil, medicína má zpoždění. Jak už to bývá, oba mají pravdu. Jen ta jedna se hodí méně.

PREVENCE – homeopatie:

OSCILLOCOCCINUM – 1 dávka 1x týdně.

ARSENICUM ALBUM 30CHúzkostní, neklidní lidé s polymorbiditami, astmatem, alergiemi.

NATRUM MURIATICUM 30CH – dokonalí, co dodržují přesně všechna opatření, každé porušení pravidel je rozruší.

CAMPHORA 1M (ev.30CH) – ti, co se cítí izolovaní, jakoby se jim ostatní vyhýbali.

Dávkování: 3 granulky ráno 3 dny po sobě, opakovat 1x za 14 dnů (U Camphory 1M 1x/měsíc) po celou dobu epidemie nebo 2x týdně 5 granulek při podezření z kontaktu max. po dobu 3 týdnů (intuitivně podle reakce).

PREVENCE – potraviny a doplňky stravy s vysokým obsahem kvalitních vitaminů A, D, C, minerálů, enzymů, nenasycených MK a dalších prospěšných (odhleňujících a protizánětlivých) látek:

Mumio, Vertera gel, syrovátka, kurkuma, zázvor, Coriolus (diabetici a lidé s autoimunitními poruchami), Cordyceps (kardiaci), Astragalus, PM peruánksý elixír.

Protizánětlivé (hl. proti zánětu endotelu) – QUERCETIN, CURCUMIN (i autoimunitnímu), RESVERATROL, NAC (N-acetyl-L-cystein).

PREVENCE – vitamíny a minerály:

Vitamin C 1-3 g denně nejlépe v liposomální formě. Lipo- C-Askor obsahuje testovací proužky, podle kterých můžete zjistit, jak jste na tom s množstvím vitamínu C v těle a upravit dávkování.

Vitamín D3kvalitní, nejlépe ve formě oleje, 2 – 3 IU denně, při nárazové dávce i 5 IU .

Kvalitní vitamin D můžete koupit i bez lékařského předpisu. Doporučuji dát si práci a pořídit kapky vitaminu D3 v biokvalitě v kokosovém MCT oleji, bez GMO, želatiny, lepku, laktózy, příchutě, bez barviv a stabilizátorů. Lépe v doprovodu vitamínu K2. Většinou v dávce kolem 1000 I.E. vitamínu D v jedné kapce.

U obézních je nutná výrazně vyšší dávka. Naprosto zásadní pro obyvatele komunitních domů (domovy s pečovatelskou službou). Od června do září potřeba vitaminu D klesá s pobytem na slunci.

Zinek – 30mg denně (bisglycinát – nejlépe vstřebatelný), Selen – 200mcg denně (bisglycinát – nejlépe vstřebatelný), L-lysin – 1000 mg denně, Hořčík, B komplex, Omega 3 – 2-3 g denně.

Alternativní léčbu berte jako normální doplněk léčby a PREVENCE všude tam, kde není urgentně zapotřebí  lékařské péče. Podchycení nemoci v počátku i preventivní podpora zdraví, významně podpoří její pozitivní vývoj.

Vzdávejte svému tělu denně úctu stravou, pohybem i odpočinkem a starejte se o něj včas metodami, které mu neubližují.  Chvíle, kdy vedlejší účinky léčby jsou skutečně vedlejší při záchraně života, nastat mohou, ale nemusíte jim chodit naproti. Na coronavirus platí síla našeho psychického i fyzického zdraví a rozumný způsob komunitního chování v době, kdy kraluje. Coronavirus je výjimečný jenom tím, že se mohl na naší panenské půdě rychle rozšířit. I on se ale jednou zařadí NATRVALO mezi normální viry.

PROTI-zánětlivé potraviny:

Zelenina, ovoce s menším obsahem fruktózy (bobuloviny, broskve, meruňky, třešně, švestky). Ořechy, hl. vlašské, lískové a mandle. Mletá lněná semínka. Nemražené tučné mořské ryby. Zakysané mléčné výrobky a fermentované potraviny ( přírodní kefír, tvaroh, brynza bez přídatných látek,  kvašená zelenina, kvašené zelí). Čerstvé zeleninové šťávy. Kokosový olej, lněný olej. Nahraďte cukr medem nebo stevií.

PRO-zánětlivé potraviny:

Potraviny s vysokým obsahem nevhodných (zejména umělých trans) tuků, nevhodných jednoduchých rafinovaných cukrů.

Do nákupního košíku dávejte co nejméně tyto „stálice“– kukuřičný, slunečnicový, sójový, sezamový, arašídový olej, margaríny, ztužené rostlinné tuky, balené a konzervované potraviny, nealkoholické nápoje slazené cukrem nebo fruktózovým sirupem, bílé pečivo a další výrobky z bílé pšeničné mouky, sladkosti, průmyslově zpracované maso.

Dlouho vařená jídla, přepalované potraviny na grilu, přejídání.

STRAVA OBECNĚ:

Preferujte „živou” stravu. Pijte zeleninové (ne ovocné) čerstvé šťávy. Kvašené potraviny a nápoje jako Tibetská houba,Tibi krystalky, kvašená zelenina.

Vařte z kvalitních surovin, nejlépe z českých farmářských trhů.

Ponechte si radost z jídla, jen uberte množství. Jde jen o zvyk. Mezi jídly nezobejte. Prokládejte přerušovanými půsty (vynechte občas jedno jídlo). Ulevte játrům večerními půsty. Dbejte na pitný režim.

LÉČBA – homeopatie:

ACONITUM 30CH – nástup potíží (jakýchkoliv) náhle, nejčastěji v noci,  horečka bez pocení, úzkost, strach o život. První dvě hodiny 5 granulek po 10ti minutách, později prodlužovat intervaly podle zlepšení, jen po dobu trvání popsaných příznaků.

BELLADONNA 5CH – postupné zhoršování, bolest hlavy při vysoké horečce, prevence febrilních křečí, rudý obličej, bolest v krku, zduřelé sliznice, žízeň. První dvě hodiny 5 granulek po 10ti minutách, později prodlužovat intervaly podle zlepšení, jen po dobu trvání popsaných příznaků.

GUNA FLAM ( na recept, bez lékárna v Opletalově ulici, Praha 2) – zánět obecně. První dvě hodiny 10 kapek po půl hodině, potom 3x denně.

CAMPHORA 5CH – stav podobný kolapsu, povrchový chlad a bledost těla, nesnese být ale přikrytý, dělá mu dobře studené pití. I pri břišních projevech s podobným celkovým stavem. Každých deset minut 5 granulek do úlevy. Nástup úlevy je rychlý (do dvou hodin). Pokud kolapsový stav trvá, volejte 155.

Tyto léky mějte doma. Jejich největší užitek je při časném použití.

______________________________________________________________________________________________

Je mnoho dalších užitečných homeopatických léků, u kterých ale předem nevíte, zda budou vhodné právě pro vás. Poraďte se svým homeopatem. Namátkou:

GELSEMIUM 30CH – běžné projevy podobné chřipce.
SAMBUCCUS NIGRA 5CH – úporný kašel, noční dušnost, ranní zpocení.
BRYONIA ALBA 30CH
 – bolestivý kašel, drží se při kašli za hrudník, bolest hlavy, všechny druhy bolesti jsou zhoršené sebemenším otřesem.

SANGUINARIA CANADENSIS 30CH – suchá pálivá sliznice v nose, suchý pálivý noční kašel, bolest hlavy.

ARSENICUM IODATUM 30CH – dominuje vlhký kašel, únava, zachovalá chuť k jídlu.
EUPATORIUM PERFOLIATUM 9CH – působí na dýchací systém svaly, kosti a játra, kdy výrazně dominují výrazně bolesti kosti (jako rozlámané). Zároveň bolí i svaly jako zhmožděné. Bolest průdušnice a drásavý kašel. Mrazení se střídá s horečkou. Slabší pocení, které ulevuje.
LOBELIA PURPURESCENS 9CH
 – výrazné vysílení všech životních funkcí a nervového systému, nevolnost, ohromující ospalost. Tíha na prsou. Dušnost. Příznaky se objevují rychle. Horečka se zimnicí a silným pocením. Neurologické projevy chřipky.
BOTHROPS 5CH – 2-3x denně 5 granulek po celou dobu nemoci u indikovaných pacientů jako prevence trombóz.

_____________________________________________________________________________________________

Dávkování:

Každé ráno rozpustit 10 kuliček vybraného léku v cca 200 ml odstáté vody ve sklenici s víčkem (např. od přesnídávky). Před každou dávkou protřepat. 3x po sobě vzít jednu pol. lžíci nebo hlt v ½ hodinových intervalech, potom po 2 hodinách. Intervaly prodlužujte podle zlepšení až do vysazení. Homeopatika nemusíte brát až do úplného vyléčení. Můžete je přestat užívat při přesvědčivém obratu k lepšímu.

Při bolesti na prsou, dušnosti a podobných závažných stavech vždy kontaktujte neodkladně lékaře!

Spolehlivá homeopatická lékárna je na Slovensku – homeonitra@homeonitra.sk, tel.: +421 377 410 254.