Motto: „Řešení hledej v souvislostech“.

Dnešní život je rychlý a čím dál méně přirozený. Skutečné zdraví je o adaptaci, o schopnosti se měnit.  Měnit své návyky, postoje, optiku,  cíle …… Tak, abychom se cítili spokojení a zdraví fyzicky i psychicky.  To vyžaduje dobrou motivaci, pochopení smyslu, vytrvalost a trpělivost.  Nic snadného ani extra rychlého.  Zpočátku ….. Může to být také velká výzva, která dá našemu životu smysl.

Zdraví je pro mě harmonie mezi tím, co jím, jak se hýbu, jak myslím a cítím, jak uskutečňuji své cíle a jak je toto vše v souladu s tím, kdo skutečně jsem.  Nemoc je zápas o optimální využití energie .

Používám homeopatii a biorezonanci jako hlavní nástroje léčby. Zároveň ale považuji za důležité najít klíč, chybný vzorec, proč k nějakému zdravotnímu problému došlo. Znalost sama sebe uzdravuje. Nebo alespoň nám tu možnost dává, pokud nedáváme přednost pohodlí před změnou. Je to také jediná cesta jak znovu neonemocnět. Pomoct pacientovi najít cestu z „bludného kruhu“ považuji při léčbě za stejně zásadní jako ulevit mu od potíží.  

Mezi námi – za nejlepšího lékaře považuji humor. Mám ráda jednoduchá řešení. Mám ráda svoji práci a  své pacienty.  Dobíjí mě film „Vykoupení z věznice Shawshank“. Odpočívám u vytrvalostních sportů.  Jestli někdo běháte půlmaraton, tak se tam možná potkáme.

Profesním vzděláním jsem praktická lékařka pro dospělé. Praxí téměř 30 let celostní terapeut. Mým velkým přáním je dostat do přátelského vztahu klasickou a celostní medicínu. Myslím, že pacienti by neměli stát před volbou – léčit se buď „normálně“ nebo „jinak“. Nebo za to být dokonce „odsuzovaní“. Obojí má svůj smysl, čas a místo. Vyplatí se akceptovat obojí. Každý jsme jiný a existuje spousta cest.

Studium jsem absolvovala na Lékařské fakultě hygienické University Karlovy. V osmnácti jsem si trochu dětsky myslela, že hygienická znamená preventivní. Samozřejmě jsem pochopila rychle, že ne. K preventivnímu přístupu v medicíně jsem si pak našla cestu sama. Nebo spíš ona si našla mě.

Po tříletém působení na Klinice nemocí z povolání v Emauzích jako specialista na hloubkové ponory jsem dostala místo praktického lékaře na Praze 1. Osud zapracoval a já jsem dostala nabídku pracovat v homeopatickém vzdělávacím a léčebném institutu Rhodon. V Institutu Rhodon jsem pracovala jako vedoucí lékař na oddělení praktické homeopatie a zároveň se podílela i na homeopatickém vzdělávání. Potkala jsem tam spoustu inspirativních lidí a poprvé zažívala sílu homeopatie v praxi. Po 10ti letech jsem si pak založila soukromou praxi. Té se věnuji dodnes.

  • 1997, Astrologie-Turnovský
  • 1996, Master – Homeopatická léčba a léčiva jako integrální medicína
  • 1996, Master I. – Homeopatie
  • 1994, Základy fyzikální léčby
  • 1993–1994, Elektroakupunktura dle dr. Volla
  • 1994, Základy akupunktury
  • 1992, Energetics-medicine-technology
  • 1991–1992, Homeopatie – Institut Boiron, klasická homeopatie Písek
  • 1991, EAV a homeopatie
  • 1989–1990,  Sinobiologie (Tradiční čínská medicína)