Pokud nevěříte na sílu homeopatie v případech, jaký je tento, ani dál nečtěte. Ale pokud jste jako já a víte, že homeopatie dokáže vyléčit infekce jako labiální i pásový opar, mononukleóza, chřipka i spálová angína, ráda se s vámi podělím o to, co používám při akutní borelióze.

Moje zkušenost je, že praktický neznám rozvoj příznaků boreliózy při včasném použití  homeopatik. Za včasný považuji zásah ihned po odstranění klíštěte.  Je dobré si uvědomit, že antibiotika se dávají až při klinické manifestaci onemocnění.

Do léčby chronické boreliózy se sami nepouštějte. Tam je nutná osobní konzultace se zkušeným homeopatem.

Čím začneme:

Co nejdříve odstraníme klíště. Pokud to jde, důstojně ho pohřbíme v uzavíratelné lahvičce s alkoholem (vodka, nebo jiný líh). Označíme datum, kdy bylo nalezeno a kde na těle.

Pokud všechno ostatní selže (což je velmi málo pravděpodobné), může  tento extrakt posloužit jako nosoda určená k biorezonanci.

Krok 1:

Podáme Ledum palustre 200 CH .

Dávkování: každé 3 hodiny první den a poté dvakrát denně po dobu jednoho týdne, další měsíc 2x týdně a poté jednou týdně další měsíc.

To je pravděpodobně nadměrné, ale stojí to za námahu.

 Ledum 200CH je prémiový lék na jakékoli hmyzí kousnutí. Čím dříve po kousnutí lék nasadíme, tím lépe. Další kroky nemusí být nutné.

Krok 2:

U pacientů oslabených jinou nemocí může následovat kdykoliv po Ledum  Aurum arsenicosum 200CH .

Dávkování: dvakrát denně po dobu jednoho týdne a dále stejným způsobem jako Ledum .  Cílem je prevence neurotoxicity. Pokud  Aurum neseženeme, můžeme ke stejnému účelu použít Hypericum perforatum 200 CH ve směsi s Arsenicum album 200CH.

Dávkování je stejné – dvakrát denně po dobu jednoho týdne a poté stejně jako Ledum.

Krok 3:

Pokud je již přítomna nemoc (většinou typický kožní erytém), je nutné přijmout veškerá klasická léčebná  opatření. V této fázi je užitečné přidat z homeopatik nosodu vyrobenou z vašeho infikovaného klíštěte  (stačí mě kontaktovat, není nutné vyšetření) nebo si obstarat nosodu Borrelia burgdorferi 30CH.

Je vhodná také biorezonanční léčba k léčení případných komorbidit a odstranění zátěží, které mohou ztěžovat příznivý vývoj léčby.

Dávkování: jednou denně po dobu tří dnů, po týdnu zopakovat. To celé je možné podle potřeby užívat i několik měsíců.

Jak brát homeopatické léky:

Homeopatika necháme rozplynout pod jazykem , půl hodiny před nebo hodinu po jídle. Nedotýkáme se jich rukou.

1 dávka je buď 5 granulí nebo 1 polévková lžíce roztoku připraveného z 10 granulí rozpuštěných ve vodě bez chloru (v lahvičce od dětské přesnídávky cca 2 – 3 cm). Před použitím protřepat. Roztok chystáme každý den čerstvý.

Kde je možné homeopatika koupit:

Homeopatika v ředění 200CH (ev. lze použít i 30 CH) u nás nejsou běžně k dostání. Lze je pouze objednat na lékařský předpis.

Doporučuji se obrátit na slovenskou lékárnu – http://www.homeonitra.sk/.

Borrelia burgdorferi u nás není registrovaná (nelze ji běžně koupit). Přikládám odkaz na homeopatickou lékárnu v Anglii. Doručí vám ji během pár dnů.

https://www.helios.co.uk/shop/borrelia-burgdorferi

Tato pomoc je jednoduchá a stojí za to.